کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای انجام اقدامات حفاظتی و مرمتی از عروسک های با ارزش از جمله عروسک ۱۰۰ ساله موزه عروسک و اسباب بازی کاشان اعلام آمادگی کردند. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، فاطمه علیمیرزایی کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت […]

مرمت عروسکی با یک قرن عمر

کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای انجام اقدامات حفاظتی و مرمتی از عروسک های با ارزش از جمله عروسک ۱۰۰ ساله موزه عروسک و اسباب بازی کاشان اعلام آمادگی کردند. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، فاطمه علیمیرزایی کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی امروز “دوشنبه “با بیان این مطلب تصریح کردکه اغلب آثار موجود در موزه عروسک و اسباب بازی کاشان  به دلیل منحصر به فرد بودن نیازمند رسیدگی سریع هستند.
او افزود:موزه عروسک و اسباب بازی کاشان که چندی است توسط بخش خصوصی راه اندازی شده ، آثار ارزشمندی را درخود جای داده که قدیمی ترین آنها مربوط به یکصد سال پیش است .
علیمیرزایی با اشاره به اینکه بیشتر این آثار از نظر نیازهای حفاظتی و مرمتی اولویت درجه یک دارند خاطر نشان ساخت که این عروسک ها از چوب، پاپیه ماشه و پارچه تشکیل شده اند .
کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی اظهار داشت :۶۵عروسک از سراسر ایران در موزه عروسک و اسباب بازی کاشان وجود دارد که ۵۰عدد از آنها به نمایش گذاشته شده اند.
به گفته این کارشناس، عروسک های موجود در این موزه در درجه اول نیاز به پایدارسازی شرایط محیط نگهداری و در مرحله بعد انجام اقدامات مرمتی دارند که این اقدامات نیازمند بررسی ، مطالعات فنی و آسیب شناسی این آثار است.
علیمیرزایی تصریح کرد :در صورت تمایل صاحبان موزه و تأمین شرایط مالی، پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری می تواند کار حفاظت و مرمت اشیای این موزه را انجام دهد.
برسابه سالک آزاد کارشناس بخش چوب و فاطمه علیمیرزایی کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اعضای تیم کارشناسی اعزامی به موزه عروسک و اسباب بازی کاشان بودند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۱۴:۵۷

به نظر شما مهمترین مشکل مردم اندیکا در حال حاضر چیست؟

Loading ... Loading ...

تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیکا نیوز می باشد :
buy vpn kharid vpn kerio vpn mobile vpn