گروه های تکفیری و سلفی مصر با حمله به مراسم میلاد امام زمان (عج) نزدیک قاهره، رهبر معنوی پیروان اهل بیت(ع) در مصر را به قتل رساندند. تکفیری های مصر یکشنبه شب، «شیخ حسن شحاته» را به همراه سه تن دیگر از پیروان اهل بیت(ع) از جمله برادر این عالم بزرگ، به قتل […]

 

 

گروه های تکفیری و سلفی مصر با حمله به مراسم میلاد امام زمان (عج) نزدیک قاهره، رهبر معنوی پیروان اهل بیت(ع) در مصر را به قتل رساندند.

تکفیری های مصر یکشنبه شب، «شیخ حسن شحاته» را به همراه سه تن دیگر از پیروان اهل بیت(ع) از جمله برادر این عالم بزرگ، به قتل رساندند.

منابع رسانه ای مصری تاکید کردند، گروه های افراطی با اجیر کردن عده ای چماق دار و اراذل و اوباش، از آنها خواستند با حمله به مراسم جشن پیروان اهل بیت (ع) به مناسبت میلاد امام زمان (عج) در روستای «زاویة أبومسلم» در منطقه هرم در استان “الجیزة” نزدیک قاهره، حاضران در این مراسم را به قتل برسانند.

 

 

در نتیجه این اوامر و تحریک اهالی منطقه علیه پیروان اهل بیت (ع)، چماق داران با حمله به منزلی که مراسم جشن در آن برگزار شده بود چهار تن از جمله شیخ حسن شحاته، رهبر معنوی شیعیان مصر، و برادرش را به همراه دو تن دیگر با سلاح سرد به قتل رساندند؛ و بقیه حاضران در این مراسم را نیز به شدت ضرب و جرح کردند. مهاجمان سپس آن خانه را به آتش کشیدند.

 


 

 

منابع بیمارستانی مصر علت فوت این افراد را ضربات چماق و سنگ و سلاح سرد بر روی سر و صورتشان اعلام کرده اند.

گفته می شود افراطیون پس از قتل این افراد، آنان را بر روی زمین کشیده و شعار می دادند “شیعیان را بکشید” و ( شیعیان کافرند ).

 

 

 

بر اساس گزارش منابع بیمارستانی، به علت کشیده شدن اجساد بر روی زمین و گرداندن آنها در روستای ” زاویه ابومسلّم “، هویت یکی از افراد مزبور قابل شناسایی نیست و مقامات مصری دستور اجرای آزمایش “DNA” را صادر کرده اند.

 


 

 

سایت مصری “الیوم السابع”، به نقل از دادستانی کل این کشور تأکید کرد تحقیق نشان می دهد یکی از مقتولان، شیخ حسن شحاته است.

به گفته شاهدان در جریان این حمله، نیروهای پلیس مصر نزدیک محل حادثه حضور داشتند، اما به علت شمار اندک نیروهایشان، ازدحام فراوان اهالی و مسلح بودن مهاجمان، قادر به دفاع از حقوق این شهروندان نبوده اند.

این حمله دقیقا یک هفته پس از برگزاری گردهمایی افراطیون سلفی در مصر با هدف کمک به تروریست های سوریه و بیان مواضع افراطی علیه شیعیان منطقه اتفاق افتاد.

در این گردهمایی که اظهارات توهین آمیز بسیاری ضد پیروان اهل بیت (ع) مطرح شد، “محمد مرسی”، رئیس جمهور مصر، حضور داشت.

گفته می شود گردهمایی مزبور را نهاد ناشناخته ای موسوم به «انجمن علمای اهل سنت» برگزار کرده است. این در حالی است که انجمن یاد شده حتی پایگاه مشخصی بر روی اینترنت ندارد و صفوت حجازی، از مشایخ تکفیری، ادعای دبیرکلی این انجمن را دارد و فقط شمار اندکی از افراطیون سلفی مصر، ادعای عضویت در این نهاد تندرو و ضد شیعه را مطرح کرده اند.

بر این اساس، “طلعت ابراهیم”، دادستان کل مصر، دستور تحقیق فوری درباره حوادث روستای ابومسلم را صادر کرده است.

 

 

 

شهادت این چهار نفر از شیعیان مصر بویژه یکی از مستبصران مصری که با تحریک رهبران سلفی صورت گرفت، واکنش‌های زیادی را در داخل مصر به همراه داشت.

 

مرسی مسئول شهادت چهار شیعه در روستای ابومسلم است

 

محمد الدرینی موسس جمعیت اهل بیت مصر تاکید کرد: حوادث روستای ابومسلم که منجر به کشته شدن چهار نفر از شیعیان در روز یکشنبه به مثابه سرآغاز مرحله خونریزی است.

 

وی گفت: محمد مرسی رئیس جمهوری مصر و  نظام اخوان المسلمین مسئول حوادث رخ داده است. نظام چشمان خود را بر این حوادث که در کشور جریان دارد بسته است و مملکت فاقد قانون است و هرج و مرج بر آن حاکم است.

 

راسم النفیس: قتل شیعیان پاکسازی‌نژادی است/مرسی باید محاکمه شود

 

«احمد راسم النفیس» رئیس حزب التحریر و از شیعیان سرشناس مصر گفت که قتل شیعیان که دیروز در روستای ابومسلم در الجیزه رخ داد، در راستای جنایت‌های پاکسازی نژادی و کشتار جمعی است.

 

وی تاکید کرد که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر در این قضیه مسئول است و اگر دست به اقدامی نزند از مسئولیت خود شانه‌خالی کرده و باید در برابر دادگاه کیفری بین‌المللی محاکمه شود.

 

 

قتل شیعیان نتیجه سخنان تحریک‌آمیز درباره عقاید دینی است

 

«محمد البرادعی» رئیس حزب الدستور و هماهنگ‌کننده جبهه نجات ملی معارض مصر تاکید کرد که حادثه قتل چهار نفر از شیعیان در روستای ابومسلم در نتیجه سخنرانی‌های تحریک‌آمیز علیه عقاید دینی است.

 

وی افزود: پیش از آنکه باقی مانده انسانیت خود را از دست دهیم باید نظام سیاسی و الازهر دست به اقدامی بزنند.

 

سخنگوی رسانه‌ای اخوان المسلمین: سکوت در قبال قتل شیعیان جایز نیست

 

«جهاد الحداد» سخنگوی رسانه‌ای جماعت اخوان‌المسلمین و مشاور حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی این جماعت با اشاره به اینکه نیروهای پلیس در زمان وقوع این حادثه سکوت کرده و تنها تماشاچی بوده‌اند، آن را شکست قانون و نظام دانست.

 

وی تاکید کرد: خشونت به هر شکلی که باشد نباید در برابر آن سکوت کرد و اگر پلیس شایستگی اجرای ماموریت خود را ندارد، دیگران مداخله کنند.

 

الحداد قتل چهار نفر از شیعیان را اقدامی حقیرانه دانست و تصریح کرد که سکوت نیروهای پلیس در این قضیه شکستی برای قانون و نظام است.

 

 

جنایت ضد شیعیان نتیجه اقدامات نادرست نظام حاکم است

 

«عمرو موسی» رئیس حزب الموتمر مصر گفت: جنایت فجیعی که در روستای ابومسلم برای هر انسانی اشمئزاز کننده است و قتل شیعیان و کشیدن اجساد آنها بر روی زمین نتیجه عملکرد دینی، نژادپرستانه و استفاده ابزاری از موضوعات مذهبی برای تحقق دستاوردهای سیاسی ناچیز است.

 

موسی افزود: همزیستی مسالمت آمیز باید برقرار شود و به مشکلات طایفه ای نباید دامن زده شود. نظام حاکم در حمایت از مردم شکست خورده است.

 

قتل شیعیان مورد قبول شرع و دین نیست

 

از سوی دیگر مراد علی سخنگوی حزب آزادی و عدالت گفت: حادثه روستای کفر ابومسلم در الجیزه و قتل  و شکنجه شیعیان مورد قبول دین و شرع نیست.

 

 

حادثه ابومسلم قابل بخشش نیست

 

عبدالله النجار یکی از تحلیلگران مصری نیز گفت: حادثه ابومسلم قابل بخشش نیست و مصر را در معرض درگیری های طایفه ای و مذهبی قرار می دهد.

 

وی افزود: تدابیری برای مجازات عاملان این جنایت فجیع باید اتخاذ شود تا در آینده شاهد تکرار آن نباشیم و اینکه افرادی که مخالفت مذهب اهل سنت باشند مورد هدف قرار گیرند فساد در روی زمین است.

 

نخست وزیر مصر قتل ۴ شهروند شیعه را محکوم کرد

 

«هشام قندیل» نخست‌ وزیر مصر با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن قتل چهار نفر از شیعیان، اظهار داشت که وی از نزدیک روند تحقیقات در باره این حادثه را برای اطمینان از شناسایی و مجازات عاملان آن پیگیری می‌کند.

 

 

حادثه ابومسلم جنایتی تمام عیار علیه شیعیان است

 

از سوی دیگر عبد الرحمن فارس عضو دفتر سیاسی حزب التیار مصر محمد مرسی را مسئول شهادت چهار شیعه در روستای ابومسلم در الجیزه دانست.

 

وی افزود: حادثه رخ داده علیه شیعیان جنایتی تمام عیار است که محمد مرسی رئیس جمهوری مسئول آن است زیرا در تجمع اسلام گرایان افراطی در قبال ناسزاها و تهدیداتی که علیه آنها شد سکوت اختیار کرد.

 

 

الازهر: قتل شیعیان از بزرگ‌ترین گناهان کبیره است

 

الازهر مصر در بیانیه ای قتل چهار شیعه در روستای ابومسلم در الجیزه را حادثه‌ای خونین توصیف و تاکید کرد که این جنایت یکی از بزرگ‌ترین گناهان کبیره و از اعمال منکری است که شرع آن را به شدت حرام کرده و قانون نیز مرتکب این عمل را مجازات می‌کند.

 

الازهر با تاکید بر حرمت خون و اینکه اسلام، مصر و مصری‌ها قتل به دلیل عقیده یا مذهب و فکر را نمی‌شناسند، افزود که این حوادث برای مصری‌ها عجیب است و هدف از آن نیز برهم زدن ثبات کشور در این لحظه حساس است و اینکه مصری‌ها را به سمت فتنه سوق دهند و بر این اساس دولت و ملت مصر باید هوشیار باشند.

 

در این بیانیه همچنین به این حدیث شریف اشاره شده است که «اگر مسلمانان شمشیر به روی همدیگر بکشند در آن صورت قاتل و مقتول در جهنم خواهند بود».

 

الازهر همچنین از نهادهای مربوطه خواست تا سریعا درباره این حادثه تحقیق کرده و کسانی را که مرتکب این عمل شده‌اند به اشد مجازات محکوم کنند.

 

مرسی: عاملان حمله به شیعیان فورا بازداشت و محاکمه شوند

 

 «محمد مرسی»  شهادت چهار مسلمان شیعه به دست گروه های تکفیری و سلفی مصر را محکوم کرد.

 

رئیس جمهور مصر در بیانیه ای اعلام کرد: مقامات مصر در برابر هر کسی که امنیت و ثبات کشور را به خطر بیندازد و به جامعه آسیب برساند کوتاه نخواهد آمد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: عاملان این حمله باید فورا بازداشت و محاکمه شوند.

 

شیعیان عراق خواستار اخراج سفیر مصر از بغداد شدند

 

تعدادی از شهروندان شیعه عراقی در اعتراض به اقدام برخی از تندروهای مصری در به شهادت رساندن یکی از مستبصران مصر و سه تن از همراهان با تجمع در برابر سفارت مصر در بغداد خواستار اخراج «شریف شاهین» سفیر مصر در بغداد شدند.

 

«عباس حمداوی» دبیر کل حزب «فرزندان غیور عراق» از بغداد خواست سفیر مصر را از عراق اخراج کند و روابط دیپلماتیک خود را نیز با مصر قطع کند.

 

آیت الله هادوی تهرانی:  شهادت «حسن شحاته» آغاز یک بیداری جدید در سرزمین مصر خواهد بود

 

آیت الله هادوی تهرانی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت شهادت مظلومانه این دانشمند مصری پیامی صادر کرد. «ادامه مطلب»

 

 کشاندن جنازه عالم شیعه مصری روی زمین پس از شهادت (۱۸+) «ادامه مطلب»

 

شمار شهدای حمله سلفی ها به شیعیان به ۵ تن افزایش یافت

 

شبکه اسکای نیوز دقایقی پیش در خبری فوری اعلام کرد: یک تن دیگر از شیعیان شهر الجیزه که بر اثر حمله روز گذشته سلفی های تندرو زخمی شده بودند امروز در گذشت.

 

مرسی و الازهر ملاقات با شیعیان را نمی پذیرند/ شیعه را در مصر کافر می خوانند

 

«محمد غُنَیم» پزشک و فعال سیاسی شیعه مصر در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی بی سی گفت: ما از سازمان های بین المللی خواسته ایم تا برای جلوگیری از پاکسازی پیروان مذهب شیعه در مصر، اقدام کنند. ما چاره ای به جز توسل به سازمان های بین المللی نداریم. «ادامه مطلب»

 

سفیر آمریکا خواستار مجازات عاملات قتل ۵ شیعه در مصر شد

 

سفیر آمریکا در قاهره روز دوشنبه از دولت مصر خواست عاملان اصلی حمله به شیعیان در روستایی در جنوب این کشور را که به شهادت رسیدن ۵ تن از آنان منجر شد، مجازات کند.

 

آن پاترسون گفت: واشنگتن از دولت مصر می خواهد به تعهدات بین المللی خود عمل و بر اساس قانون کسانی را که در جنایت غیر انسانی کشتار ۵ تن از شیعیان این کشور دست داشتند، بازداشت و مجازات کند.

 

وی افزود: آمریکا از دولت مصر می خواهد هر چه زودتر تحقیقات کامل و شفاف درباره این جنایت زشت انجام دهد.

 

کشتن شیخ شحاته، اقدامی در جهت منافع صهیونیسم

 

دکتر “مجدی قرقر” دبیرکل حزب العمل الجدید مصر اظهار داشت: ائتلاف صهیونیسم – آمریکا سیاست خود را بر پایه بهره کشی از طائفی گری و مذهب محوری در کشورهای منطقه استوار کرده است و در این میان، برخی با عملکرد خود، در جهت از هم گسستن امت اسلامی از طریق طائفی گری و فتنه انگیزی مذهبی گام بر می دارند. «ادامه مطلب»

 

حزب الله لبنان شهادت ۵ تن از شیعیان در مصر را محکوم کرد

 

جنبش حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اقدام سلفی‌های مصر به شهادت چهار تن از شیعیان را محکوم و اعلام کرد: اقدامات تحریک‌آمیز گروه‌های افراطی که با حمایت طرف‌های خارجی صورت می‌گیرد و حزب‌الله نیز بارها نسبت به آن هشدار داده است، در نهایت به ارتکاب جنایت وحشیانه منجر شد و گردهمآیی مسلمانان شیعه در استان الجیزه را هدف قرار داد که طی آن شیخ حسن شحاته و تعدادی از مومنان شهید شدند. «ادامه مطلب»

 

بیانیه وزارت امور خارجه کشورمان درباره شهادت ۵ شیعه مصری

 

وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای شهادت پنج شهروند اهل تشیع مصر را محکوم و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تقبیح هرگونه اقدام افراط گرایانه و خشونت‌طلبانه مغایر با دین مبین اسلام، کتاب و سنت حضرت رسول الله(ص)، اطمینان دارد که ملت فهیم و انقلابی مصر به مدد رهبران مدبر خویش همانگونه که در گذشته توطئه صهیونیستی اختلاف انگیزی میان اسلام و مسیحیت را خنثی و از انقلاب و وحدت ملی خود دفاع کردند، در قبال توطئه شوم تفرقه افکنانه میان فرق اسلامی نیز هوشیارانه برخورد خواهند کرد و مانع هر گونه نفاق افکنی خواهند شد.

 

هشدار مهم مجمع جهانی اهل بیت(ع): فهرستی برای ترور رهبران شیعه مصر تهیه شده است

 

در پی جنایت هولناک سلفیون تکفیری در مصر که به شهادت «علامة شیخ حسن شحاتة» و چهار تن دیگر از شیعیان این کشور منجر شد مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام بیانیه مهمی صادر کرد. «ادامه مطلب»

 

هدف از حمله اخیر به شیعیان مصری، ایجاد بی ثباتی در کشور است

 

«عبدالله الأشعل» دبیر کل شورای حقوق بشر مصر و معاون وزیر خارجه پیشین این کشور اظهار داشت: حمله تاسف بار به تعدادی از شیعیان مصر در چارچوب توطئه بزرگ علیه مصر و مصری ها جا داشته و هدف از آن ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی در این کشور است.

 

وی گفت: این حمله که در اثر آن چهار نفر کشته شدند، حادثه ای عادی نبوده بلکه برنامه ریزی شده و بخشی از نقشه طراحی شده ای است که دست های زیادی در آن دخالت دارند. 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۲/۰۴/۰۴ - ۱۳:۱۶
نویسنده : جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور .
تاریخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
ساعت : ۱۰:۰۸:۰۴

جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی

رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور

با سلام و آرزوی توفیق
احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کار کنان خدوم بهزیستی که ایثار گرانه در سنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می نمایند به استحضار می رساند متاسفانه در جریان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کار کنان رسمی کار گری این سازمان در سنوات گذشته این طرخ صرفا جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده حال آنکه امروز با عنایت به نیاز سازمان ومدارک علمی این کار کنان بخش عمده ای از
آنان در مشاغل کار شناسی فعالیت نموده و عملا به جهت عدم پیش بینی این مشاغل در طرح مذکور از مزایای مصرح قانونی پست های مر بوطه که شاغل در آن می باشند بی بهره بود واین امر تاثیر منفی در انگیز ه همکاران دارد لذا از محضر خضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمائید ضمن بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان زمینه های بهره مندی از ظزفیت های کار ی همکاران ذینفع که بعنوان سر مایه انسانی سازمان میباشند فراهم گردد پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی نهایت امتنان رادارد باتشکر فراوان جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی
کشور

نویسنده : جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور .
تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۴
ساعت : ۰۴:۱۲:۵۲

جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی

رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور

با سلام و آرزوی توفیق
احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کار کنان خدوم بهزیستی که ایثار گرانه در سنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می نمایند به استحضار می رساند متاسفانه در جریان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کار کنان رسمی کار گری این سازمان در سنوات گذشته این طرخ صرفا جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده حال آنکه امروز با عنایت به نیاز سازمان ومدارک علمی این کار کنان بخش عمده ای از
آنان در مشاغل کار شناسی فعالیت نموده و عملا به جهت عدم پیش بینی این مشاغل در طرح مذکور از مزایای مصرح قانونی پست های مر بوطه که شاغل در آن می باشند بی بهره بود واین امر تاثیر منفی در انگیز ه همکاران دارد لذا از محضر خضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمائید ضمن بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان زمینه های بهره مندی از ظزفیت های کار ی همکاران ذینفع که بعنوان سر مایه انسانی سازمان میباشند فراهم گردد پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی نهایت امتنان رادارد باتشکر فراوان جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی
کشور

نویسنده : مرادی اسدی
تاریخ : ۲۸ دی ۱۳۹۴
ساعت : ۱۶:۴۵:۰۵

سلام و. یه مطلب خوندم توی لالی نیوز فوق العاده بود اگه ممکنه اون مطلب رو توی سایت بزارین . مطلب راجع به فاجعه سد گتونده نوشته اقای نوبخت ، روزنامه نگار محبوب استانمون . عنوانش هم واقعیت تلخ نمک زار گتونده /// با سپاس از سایت خوبتون

به نظر شما مهمترین مشکل مردم اندیکا در حال حاضر چیست؟

Loading ... Loading ...

تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیکا نیوز می باشد :
buy vpn kharid vpn kerio vpn mobile vpn