مراسم گرامیداشت شهادت 12 شهید خوزستانی مدافع حرم در اهواز در حال برگزاری است.

72287_183

به گزارش رهیاب، نخستین یادواره ۱۲ شهید خوزستانی مدافع حرم که در یک بازه زمانی مشابه به شهادت رسیدند، دقایقی پیش با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده شهدا در حسینیه ثارالله اهواز برگزار شد.

پس از قرائت قرآن و برنامه‎‌های آغازین پسر شهید فاطمی‌اطهر دکلمه‌ای قرائت کرد که اشک حاضران را درآورد.

گروه سرود معراج از بسیجیان نوجوان شهر امام دزفول نیز پس از این دکلمه سرود خود را برای حاضران اجرا کردند تا فضای حماسی در بین مردم شکل گیرد و همه با فریاد لبیک یا زینب(س) پس از اجرای سرود با عمه سادات بیعت کردند.

پس از اجرای سرود ابراهیم نصرالهی آمد و با شعرهایش دل‌ها را به دمش فرستاد تا این بار فضای حماسی بین مردم به فضایی برای اعلام آمادگی برای دفاع از حرم تبدیل شود.

پس از شعرخوانی نصرالهی، عباس نبگانی از مداحان نامدار خوزستان نوحه خوانی‌اش را آغاز کرد تا این مراسم رنگ و بوی حسینی به خود بگیرد.

این یادواره برای قدردانی از خانواده‌های شهدا و گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حمید مختاربند، شهید نادر حمید، شهید محمد ظهیری، شهید حامد عسکری‌فر، شهید جبار عراقی، شهید امیرعلی هیودی، شهید فرشاد حسونی‌زاده، شهید جبار دریساوی، شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر، شهید روزبه هلیسایی، شهید سید مهدی موسوی و شهید مسلم سواری است.

حجت الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس سخنران اصلی این مراسم است. وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهدای مدافع حرم خوزستانی اظهار داشت: خوزستان در دفاع از حرم و حریم اهل بیت(ع) همیشه پیشگام بوده است.

حجت الاسلام و امسلمین شیرازی با بیان اینکه پیام عاشوراییان و حسین بن علی(ع) ایستادگی در برابر ظلم و فریاد «هیهات من الذله» است، گفت: اگر ۷۰ بار ما را زنده کنند و دوباره بکشند دست از یاری امام زمان و لایت بر نمی‌داریم و این دفاع از ولایت سند افتخار ما است.

حضور خانواده های شهدا حزن و اندوه را در مراسم دو چندان کرده بود از پسر نوجوان شهید فاطمی اهر تا پدر پا به سن گذاشته شهید نادر حمید.

امروز در حسینیه ثارالله اهواز اکثر چشمها گریان بود، بعضی هم در گوشه ای خلوت کرده بودند و بی صدا به یاد شهدای مدافع حرم گریه می کردند؛ گریه های از جنس حسرت، گریه جاماندگی…

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۴:۰۱

به نظر شما مهمترین مشکل مردم اندیکا در حال حاضر چیست؟

Loading ... Loading ...

تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیکا نیوز می باشد :
buy vpn kharid vpn kerio vpn mobile vpn